درد سیاتیک و درمان آن با فیزیوتراپی
می 18, 2018
آرتروز زانو
آرتروز زانو ، علائم و روش های درمان
ژوئن 15, 2018

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

فيزيوتراپي یکی از مهم ترین حوزه های درمانی و توانبخشی است که طیف وسیعی از افراد به آن نیازمند هستند.

امروزه با توجه به اضافه وزن درصد بالایی از افراد جامعه و رواج کم تحرکی ناشی از زندگی صنعتی اختلالات و بیماری سیستم عضلانی _ اسکلتی نیز افزایش یافته است.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین راهکارها در توانبخشی و کاهش مشکلات بیماری های این چنینی است.

فواید درمان های فیزیوتراپی تنها معطوف به بیماری های اورتوپدیک نیست و فیزیوتراپی در طیف گسترده ای از بیماری ها کاربرد دارد.

در فیزیوتراپی از تمرینات ورزشی ، مانورهای دستی ، تجهیزات الکتریکی و مکانیکی و گرما و سرما برای درمان و کاهش مشکلات بیماران استفاده می شود.

متخصص فیزیوتراپی یا همان فیزیوتراپیست با آگاهی کامل از آناتومی بدن و عملکرد طبیعی اندام ها پس ارزیابی شرایط بیمار از ترکیبی از روش های فیزیوتراپی برای توانبخشی و افزایش توانایی های عملکردی بیمار استفاده می کند.

فیزیوتراپی همچنین نقش مهمی در پیشگیری از اعمال جراحی غیر ضروری دارد.

بسیاری مشکلات و بیماری های اورتوپدی بدون نیاز به اعمال جراحی که گاها عوارض زیادی را برای بیمار ایجاد می کنند با روش های فیزیوتراپی بهبود می یابند.

بسیاری از افراد نیازمند به خدمات فیزیوتراپی به دلیل عوارض ناشی از بیماری دچار مشکلات حرکتی هستند و قادر به مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی نیستند.

فیزیوتراپی در منزل برای این افراد بسیار مناسب است چراکه بدون بروز مشکلات ناشی از جابجایی خدمات فیزیوتراپی در منزل را دریافت می کنند.

بدین ترتیب بیماران و افراد نیازمند درمان های فیزیوتراپی بدون روبرو شدن با مشکلاتی همچون قرار گرفتن در ترافیک های شهری و صرف هزینه و زمان زیاد می تواند از فواید فیزیوتراپی در منزل بهره ببرند.

فیزیوتراپی در منزل

لازم به ذکر است که فقط متخصص فیزیوتراپی مجاز به انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل است، لذا توصیه می شود قبل از شروع درمان های فیزیوتراپی در منزل کارت نظلام پزشکی را از فیزیوتراپیست خود درخواست کنید.

مطلب پیشنهادی: فیزیوتراپی در شرق تهران

از مهم ترین شاخه های فیزیوتراپی عیارتند از :

  • فیزیوتراپی بیماری های اورتوپدی (فیزیوتراپی پس از شکستگی ها و دررفتگی های سیستم اسکلتی، فیزیوتراپی آسیب های مفصلی، آرتروز مفاصل مانند آرتروز زانو، فیزیوتراپی پس از جراحی های ارتوپدی مانند جراحی تعویض مفصل، فیزیوتراپی دیسک کمر ، فیزیوتراپی دیسک گردن، فیزیوتراپی تنگی کانال نخاعی و … )
  • فیزیوتراپی بیماری های مغز و اعصاب (فیزیوتراپی سکته مغزی ، پارکینسون ، فیزیوتراپی ام اس ، فیزیوتراپی فلج مغزی و … )
  • فیزیوتراپی سالمندان (توانبخشی سالمندان و کاهش عوارض حرکتی ناشی از افزایش سن)
  • فیزیوتراپی تنفسی (بازتوانی ریه و ظرفیت تنفسی در افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند و یا تحت عمل جراحی ریه قرار گرفته اند)
  • فیزیوتراپی بیماری های روماتیسمی (آرتریت روماتوئید، فیبرومیالژیا و … )
  • فیزیوتراپی در بیماری های زنان

 

برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی در شرق تهران و یا دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل شرق تهران می توانید با متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی سبلان شرق در ارتباط باشید.

کلینیک فیزیوتراپی سبلان شرق با کادر مجرب متعهد است خدمات فیزیوتراپی در تهران را در کلینیک و در منزل به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می دهد.

برای مشاوره درمانی و دریافت نوبت فیزیوتراپی در منزل با این شماره تماس حاصل بفرمایید: ۸۶۰۱۱۲۷۰-۰۲۱